KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnål 14577361
nr 1457 7361
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Torrnål, Vinterdis. Signerad, numrerad 12/15, daterad 1973. Bildmått: 14x20, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 mars 2022
kl 18:15:36
450 kr
600 kr
Gunnar Norrman
nr 1457 7361
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
måndag 28 mars 2022 |